Rejestracja VAT dla sprzedawców internetowych

Kompletne rozwiązanie outsourcingowe

Aby móc zarejestrować się do celów podatku VAT, będą Państwo potrzebować znajomości lokalnych przepisów i procedur podatkowych, jak również odpowiednich umiejętności językowych, to właśnie tutaj amavat® wyróżnia się spośród pozostałych. Lokalna i doświadczona osoba kontaktowa w odpowiednim kraju UE, w którym znajduje się urząd skarbowy, służy pomocą i doradza w zakresie pełnego zakresu usług doradztwa podatkowego w każdym kraju, w którym działa amavat®. Czujemy, że bez tego Państwa aplikacja/aplikacje mogą zostać zakwestionowane lub odrzucone, co może znacznie opóźnić rozwój Państwa firmy.

Z tych powodów, wiele firm zleca usługi naszym specjalistom amavat®, gdzie wyznaczamy jeden punkt kontaktowy, który może pomóc w pełnym procesie rejestracji VAT i zgodności z VAT.

Z firmą amavat® świadczącą tę spersonalizowaną, prostą i efektywną kosztowo usługę, nie będą Państwo musieli posiadać żadnej wiedzy na temat lokalnych przepisów prawnych. W ten sposób, korzystając z pomocy naszych lokalnych wielojęzycznych ekspertów ds. podatku VAT, mogą Państwo jak najszybciej uzyskać numer VAT i inne wymagane rejestracje.

Rejestracja VAT musi zostać poddana przeglądowi w zakresie bieżących problemów, ponieważ zmiana działalności gospodarczej może oznaczać, że nie będą Państwo ponownie wymagali rejestracji.

Jeśli tak się stanie, istnieje wymóg wyrejestrowania się.

amavat® może pomóc w ustaleniu, kiedy "wyrejestrowanie z rejestru VAT" ma zastosowanie i pomoże w złożeniu wniosku do lokalnego urzędu podatkowego w Państwa imieniu o wyrejestrowanie firmy dla celów podatku VAT. Jednocześnie możemy również doradzić, w jaki sposób zapewnić odzyskanie całego podatku VAT zapłaconego przez przedsiębiorstwo w danym kraju.

Kompleksowe rozwiązania w zakresie rejestracji

  • Ocena obowiązków w zakresie rejestracji VAT;
  • Porady dotyczące dat i typów rejestracji;
  • Wskazówki dotyczące wymaganej dokumentacji i informacji;
  • Przeglądanie wszystkich istotnych materiałów rejestracyjnych;
  • Przygotowanie i złożenie wszystkich formularzy wniosków;
  • Adres korespondencyjny lokalnych organów podatkowych (otrzymywanie i przekazywanie korespondencji od lokalnych organów podatkowych);
  • Usługi tłumaczeniowe (w razie potrzeby - za dopłatą).

Oprócz uzyskania numeru VAT, firma może być zmuszona do ubiegania się o liczne inne rejestracje i wdrożenia szczegółowej infrastruktury w celu spełnienia lokalnych wymagań.

Państwa rejestracja i przestrzeganie przepisów może obejmować usługi dodatkowe (opłaty dodatkowe pobierane z góry):