Przygotowanie i opracowanie wniosków o rezygnację z podatku VAT

Pomoc w prowadzeniu działalności podlegającej opodatkowaniu w UE

Rezygnacja z podatku VAT może być dla niektórych trochę skomplikowana, dlatego amavat® jest tutaj, aby pomóc i wesprzeć Państwa.

Podatnicy VAT prowadzący sprzedaż online na rzecz nabywców w państwach członkowskich UE muszą znać standardową stawkę VAT dla każdego kraju. Przykładowo, podstawowa stawka VAT w Polsce wynosi 23%*, ale w sąsiednich Niemczech tylko 19%*. Tak więc, jeśli mieszkają Państwo w Polsce i płacą podatek VAT w Polsce to potencjalnie traci się 4% zysku. Sensowne byłoby wtedy płacenie podatku VAT w Niemczech (jeśli są Państwo już zarejestrowani jako podatnik VAT), a nie w Polsce (gdzie również byliby Państwo zarejestrowani). Oczywiście ma to zastosowanie, jeśli nie osiągneli Państwo jeszcze odpowiedniego progu i należy pamiętać, że w Polsce jest okres jednego miesiąca więcej do płacenia po rezygnacji. W związku z tym należy złożyć wniosek do Polski o rezygnację z płacenia tam podatku VAT.

Ten przykład wyraźnie pokazuje, że istnieje pole manewru z odpowiednim zestawem okoliczności dla Państwa biznesu internetowego.

Nasi lokalni eksperci ds. podatków i handlu elektronicznego w każdym kraju UE mają wyjątkową wiedzę, aby pomóc Państwu w każdym kraju, w których prowadzicie sprzedaż, więc dlaczego nie skontaktować się z nami?

*od czerwca 2019 r.