EFN – Europejska sieć ds. Realizacji

Amazon EFN: definicja, zalety i wszelkie wady

Zaczynasz w Amazon i szukasz sposobu na jak najlepsze wykorzystanie FBA? Następnie Europejska sieć ds. Realizacji (EFN) może być odpowiednia dla Państwa. Pozwalając na przechowywanie w JEDNYM kraju, ale realizując zamówienia wszędzie tam, gdzie są one wymagane, mogą Państwo zacząć rozwijać swój biznes online. EFN pozwala na przechowywanie w JEDNYM kraju, z wymaganym tylko JEDNYM numerem VAT.

Krótki opis sytuacji

EFN pozwala sprzedającemu na posiadanie "konta na europejskich rynkach Amazon" oraz zarejestrowanie się jako "Fulfilment by Amazon" (FBA) aby przechowywać swoje zapasy w JEDNYM z lokalnych centrów realizacji firmy Amazon, które znajdują się w całej Europie. Umożliwia to realizację zamówień pochodzących z innych rynków europejskich z tej samej puli lokalnych zapasów.

EFN ułatwia zarządzanie zapasami, utrzymując wszystkie zapasy w JEDNYM lokalnym magazynie, w JEDNYM centrum realizacji, maksymalizując kontrolę i elastyczność wszystkich towarów.

Państwa inwentaryzacja FBA może być następnie wystawiona na sprzedaż na wszystkich rynkach europejskich Amazon przy użyciu jednego konta sprzedaży. Zamówienia otrzymane z tych rynków będą realizowane z zapasów FBA przy użyciu szybkiej i niezawodnej sieci EFN firmy Amazon.

Szybkie fakty

Amazon FBA, co to jest?

Dzięki EFN mogą Państwo przechowywać swoje produkty w różnych centrach realizacji zamówień w JEDNYM kraju, a następnie Państwa zamówienia lokalne i transgraniczne będą zrealizowane. Oznacza to, że mogą Państwo sprzedawać swoje produkty na wszystkie rynki UE, nawet jeśli są przechowywane w JEDNYM kraju.

Kiedy jest to właściwy wybór dla Państwa?

Jeśli rozpoczynają Państwo działalność w Internecie, jest to doskonała usługa oferowana przez Amazon, która daje możliwość korzystania z sieci realizacyjnych Amazon i nie trzeba przechowywać swoich produktów w kilku krajach (jeszcze!).

Jak może to Państwu pomóc?

EFN umożliwia umieszczanie produktów na wszystkich rynkach europejskich, zapewniając jednocześnie niskie koszty związane z dostawami i magazynowaniem. Dodatkowo, potrzebują Państwo tylko JEDEN numer VAT.

Jakie są wady?

Można by przypuszczać, że opłaty są wyższe, a czas dostawy nieco dłuższy.