CE – Centralny Program Europejski

Amazon CE: Definicja, zalety i wszelkie wady

Czy Państwa biznes internetowy rozwinął się bardziej od pozycji początkowej Europejskiej sieci ds. Realizacji (EFN)? Następnie powinni Państwo rozważyć Centralny Program Europejski (CE). Pozwala to w efekcie na magazynowanie w trzech krajach.

Krótki opis sytuacji

CE pozwala sprzedającemu na posiadanie "konta na europejskich rynkach Amazon" oraz zarejestrowanie się jako "Fulfilment by Amazon" (FBA) aby przechowywać swoje zapasy w magazynie w Niemczech, a następnie według uznania Amazon zajmuje się dystrybucją do centrów realizacyjnych w Niemczech, w Polsce i w Czechach. Korzystanie z tej usługi nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami FBA.

CE ułatwia zarządzanie zapasami, potencjalnie utrzymując zapasy w trzech grupach. Amazon zajmuje się dystrybucją po początkowym magazynowaniu w Niemczech, dając im kontrolę bez dodatkowych opłat FBA.

Inwentaryzacja FBA może być następnie wystawiona na sprzedaż na wszystkich rynkach europejskich Amazon za pomocą jednego konta sprzedaży. Zamówienia otrzymane z tych rynków będą realizowane z zapasów FBA przy użyciu szybkiego, elastycznego i niezawodnego programu CE firmy Amazon.

Szybkie fakty

Amazon FBA, co to jest?

Dzięki programowi CE mogą Państwo przechowywać swoje produkty w różnych centrach realizacji zamówień w trzech krajach, po uprzednim magazynowaniu towarów w Niemczech, według uznania Amazon, wówczas Państwa zamówienia lokalne i transgraniczne zostaną zrealizowane. Oznacza to, że mogą Państwo sprzedawać na wszystkie rynki UE, przy czym Amazon kontroluje magazynowanie w tych krajach.

Kiedy jest to właściwy wybór dla Państwa?

Jeśli już zaczęli Państwo korzystać z programu EFN, a sprzedaż wzrosła do lepszego poziomu lub nawet sprzedaż wynosi około 500 jednostek miesięcznie, wówczas program CE daje możliwość magazynowania dla Amazon w trzech różnych krajach, bez dodatkowych opłat FBA.

Jak może to Państwu pomóc?

Program CE umożliwia magazynowanie zapasów FBA we wszystkich trzech krajach, można korzystać z dodatkowych sieci realizacyjnych, opłaty za realizację za jednostkę FBA są niższe o 0,50 €, a wydajność wysyłki jest zwiększona.

Jakie są wady?

W odróżnieniu od programu EFN, w ramach programu CE będziecie Państwo zarejestrowani jako podatnicy VAT w Niemczech, ale będziecie musieli również zarejestrować się jako podatnicy VAT w Polsce i w Czechach.