News

Sprzedawcy Amazon & VAT w Polsce

/
Date05 Paź 2016
//
Categories

amavat Europe

Przeważna część klientów w getsix® stanowią zagraniczni sprzedawcy Amazon, którzy mają swoją siedzibę w innych krajach Unii Europejskiej (UE) lub pochodzą spoza UE.

Dla handlarzy w Amazon przeprowadza getsix® zarówno rejestrację VAT w Polsce, jak i bieżące zachowanie zgodności z przepisami dotyczącymi VAT w Polsce. Korespondencja jest prowadzona w języku niemieckim lub angielskim i nastąpi zwykle drogą mailową. getsix® dostarcza handlarzom w Amazon wszystkie niezbędne informacje dotyczące VAT w Polsce oraz prowadzi korespondencje z polskimi organami podatkowymi w imieniu handlarza w Amazon.

Następujące przypadki dotyczące handlarzy w Amazon są obsługiwane przez getsix® za pomocą naszych usług amavat: poland-vat-fba.eu

  • Sprzedaż wysyłkowa / Sprawy powiązane progami: sprzedawcy w Amazon mogą sprzedawać towary z innych państw UE do osób prywatnych w Polsce nieprzekraczając przy tym obrót o wysokości 160000,00 PLN w roku kalendarzowym. Sprzedawca w Amazon będzie potrzebować polski numer VAT, jeśli ten próg zostanie przekroczony.
  • Realizacja przez Amazon (FBA) pakowanie / Usługa realizacji przez Amazon: sprzedawca w Amazon będzie używać FBA pakowanie lub usługę realizacji przez Amazon w Polsce. Towar jest zlokalizowany w magazynie Amazon w Polsce i zostanie wysłany bezpośrednio do klientów. Jeśli dostawa do magazynu następuje z innego kraju UE, np. z Niemiec lub z kraju spoza UE, stanowi ona wewnątrzwspólnotowe nabywanie towarów lub importu. Sprzedaży z magazynu do klientów podlegają polskiemu podatkowi VAT. Sprzedawca w Amazon będzie potrzebować rejestrację dla celów VAT w Polsce.

Fulfillment by Amazon

  • Magazyn w Polsce: sprzedawca w Amazon posiada własny magazyn w Polsce. Dostawy do magazynu z innych krajów UE lub z krajów spoza UE stanowią wewnątrzwspólnotowe nabywanie towarów lub importów. Sprzedaży z magazynu do klientów podlegają polskiemu podatkowi VAT. Sprzedawca w Amazon będzie potrzebować rejestrację dla celów VAT w Polsce.

getsix® jest w stanie zaoferować sprzedawcom w Amazon pełny zakres usług dotyczących podatku VAT w Polsce.

Jeśli jesteś zainteresowany usługami dotyczącymi podatku VAT, które getsix® oferuje, lub jeśli potrzebujesz dalsze informacje, prosimy o kontakt z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego.


Sprzedawcy w Amazon & VAT w innych krajach UE

getsix® jako członek HLB International jest w stanie koordynować rejestrację VAT w innych państwach UE. Prosimy powiadomić nas, jeśli potrzebujesz zaufany kontakt do specjalisty ds. VAT we Francji, w Hiszpanii, w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, we Włoszech, w Holandii, w Belgii, na Malcie, na Cyprze, w Danii, w Norwegii, w Szwecji, w Łotwy, w Austrii, w Rumunii, itd.

HLBI