Wyrejestrowanie VAT dla sprzedawców internetowych

Wyrejestrowanie VAT dla e-commerce

Jeśli Twoja działalność gospodarcza nie istnieje już w danym kraju, lub prawdopodobnie zaprzestała prowadzenia działalności biznesowej, zaleca się dokonanie procedury wyrejestrowania się z systemu VAT, aby uniknąć ewentualnych karnych opłat lub innych konsekwencji związanych z nieprzestrzeganiem obowiązków podatkowych.

Po zarejestrowaniu się do celów podatku VAT przedsiębiorstwo e-commerce jest zobowiązane do przestrzegania wszystkich zasad dotyczących przepisów w zakresie podatku VAT i terminów składania sprawozdań. Jeżeli jednak działalność e-commerce podlegająca opodatkowaniu nie istnieje już w danym kraju lub jeżeli przedsiębiorstwo zaprzestało działalności handlowej, zezwala się na anulowanie "rejestracji VAT" w formie wyrejestrowania lub dezaktywacji numeru VAT. Należy jednak pamiętać, że w wielu krajach Europy nie ma opcji "zawieszenia nr VAT" i jedyną opcją jest jego wyrejestrowanie.

de-registration

Niektóre kraje UE mogą mieć minimalne okresy rejestracji, więc nawet jeśli działalność podlegająca opodatkowaniu ustała, przedsiębiorstwo może być nadal zobowiązane do składania deklaracji VAT (deklaracji zerowych) do czasu upływu tego okresu. "Wyrejestrowanie VAT" nie zostanie zaakceptowane przez urząd skarbowy, jeśli nie wypełniono deklaracji VAT lub jeśli urząd skarbowy ma pytania lub kontrole, które nie zostały rozwiązane.

Uzasadnienie rejestracji VAT wymaga stałej kontroli, ponieważ wszelkie zmianyw działalności gospodarczej mogą oznaczać, że rejestracja nie jest już wymagana.

Oferujemy pomoc w ustaleniu, kiedy "usunięcie wpisu do rejestru VAT" jest właściwe i pomogą w złożeniu wniosku do urzędu skarbowego w Twoim imieniu o usunięcie firmy e-commerce z rejestru VAT. Jednocześnie doradzamy, w jaki sposób zapewnić odzyskanie całego podatku VAT zapłaconego przez przedsiębiorstwo w danym kraju.

Zapytaj o usługę