Tegoroczne zmiany w nomenklaturze CN są konsekwencją zmian w ogólnoświatowej nomenklaturze Systemu Zharmonizowanego – tzw. HS 2022, które są przeprowadzane co 5 lat.
W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej serii L 282/1 z 29 października 2022 roku zostało opublikowane rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2022/1998 z dnia 20 września 2022 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia Rady (EWG) nr 2658/87 w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz Wspólnej Taryfy Celnej.
Rozporządzenie stosuje się od 1 stycznia 2023 r.
Tablice korelacyjne pokazujące co zmieni się w Nomenklaturze scalonej CN od 1 stycznia 2023 znajdziesz na portalu podatki.gov.pl w zakładce Cło:
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tych lub innych zagadnień, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami: Kontakt – amavat®
Zespół amavat®
Jesteśmy niezależnym członkiem HLB. THE GLOBAL ADVISORY AND ACCOUNTING NETWORK.
Niniejsza publikacja ma charakter niewiążącej informacji i służy ogólnym celom informacyjnym. Przedstawione informacje nie stanowią doradztwa prawnego, podatkowego ani w zakresie zarządzania, jak również nie zastępują indywidualnego doradztwa. Przy opracowaniu niniejszej publikacji dołożono należytej staranności, jednak bez przejęcia odpowiedzialności za prawidłowość, aktualność i kompletność prezentowanych informacji. Treści w niej zawarte nie stanowią samodzielnej podstawy do działania i nie mogą zastąpić konkretnego doradztwa w indywidualnej sprawie. Odpowiedzialność autorów lub amavat® jest wyłączona. W razie potrzeby uzyskania wiążącej opinii prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Treść niniejszej publikacji stanowi własność intelektualną amavat® lub firm partnerskich i podlega ochronie z tytułu praw autorskich. Osoby korzystające z tych informacji mogą pobierać, drukować i kopiować treść publikacji wyłącznie na własne potrzeby.
Autorem artykułu jest zespół amavat®
amavat® jest jedną z wiodących
kancelarii świadczącą usługi kompleksowej księgowości dla
polskich firm z branży e-commerce oraz VAT Compliance w całej
Unii Europejskiej, w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Firma
oferuje również autorską innowacyjną aplikację, łącząc
księgowość z rozwiązaniami IT, pozwalającymi na optymalizację
procesów księgowych oraz na integracje z największymi
marketplace'ami takimi jak Allegro i Kaufland oraz integratorem
jak BaseLinker.
Zadaj pytanie »
Niniejsza publikacja ma charakter niewiążącej informacji i służy
ogólnym celom informacyjnym. Przedstawione informacje nie stanowią
doradztwa prawnego, podatkowego ani w zakresie zarządzania, jak
również nie zastępują indywidualnego doradztwa. Przy opracowaniu
niniejszej publikacji dołożono należytej staranności, jednak bez
przejęcia odpowiedzialności za prawidłowość, aktualność i
kompletność prezentowanych informacji. Treści w niej zawarte nie
stanowią samodzielnej podstawy do działania i nie mogą zastąpić
konkretnego doradztwa w indywidualnej sprawie. Odpowiedzialność
autorów lub amavat® jest wyłączona. W razie potrzeby uzyskania
wiążącej opinii prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Treść
niniejszej publikacji stanowi własność intelektualną amavat® lub
firm partnerskich i podlega ochronie z tytułu praw autorskich. Osoby
korzystające z tych informacji mogą pobierać, drukować i kopiować
treść publikacji wyłącznie na własne potrzeby.