VAT w Europie – Aktualności

amavat

Black Friday i okres przedświąteczny, a Twój podatek VAT przy sprzedaży w UE

/
Date23 Lis 2022
/

Jak zawsze, ostatnie dwa miesiące roku to najgorętszy sezon sprzedażowy. Dostępnych jest wiele poradników i wskazówek jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, jednak często przedsiębiorcy zapominają o innych ważnych czynnikach, które się z tym wiążą, np. zaplecze księgowo-podatkowe i prawidłowe rozliczanie podatku VAT za granicą. W związku ze zbliżającym się okresem wzmożonej sprzedaży, chcielibyśmy zwrócić uwagę na istotne kwestie podatkowe:

  • przekroczenie progu sprzedaży wysyłkowej na odległość, wynoszącego obecnie 10 000 EUR łącznie dla wszystkich krajów UE,
  • wejście na nowe rynki sprzedaży może powodować konieczność rejestracji do VAT w danym państwie.

Dobrą praktyką jest przejrzenie swoich raportów transakcyjnych, aby zweryfikować, w jakich krajach wystąpiła sprzedaż. Pozwoli to ustalić czy nie ma potrzeby podjęcia dodatkowych czynności w zakresie podatku VAT. Możliwe, że będzie istnieć konieczność zawarcia dodatkowej umowy na rozliczenie podatku VAT w innym kraju, w którym do tej pory nie prowadzisz rozliczeń. W takim przypadku prosimy o kontakt z naszym Konsultantem ds. Obsługi Klienta lub poprzez formularz online.

Przekroczenie progu sprzedaży wysyłkowej na odległość może się wiązać z potrzebą ustalenia nowej strategii podatkowej:

  • Czy wymagane są rejestracje do VAT w poszczególnych krajach?
  • Czy korzystniejsze będzie przystąpienie do procedury OSS?
  • A może obydwa te rozwiązania będą Ci potrzebne jednocześnie?

Abyś mógł skupić się na tym, co robisz najlepiej, powierz nam wszystkie obowiązki związane z rejestracją do VAT i VAT Compliance. Szczegółowe informacje dotyczące oferowanych przez nas usług znajdziesz na naszej stronie internetowej:

W celu poznania naszych cen, zapraszamy do odwiedzenia cennika.

Cennik rozliczeń VAT i innych usług z amavat®
Cennik obsługa OSS w Polsce lub w Niemczech z amavat®

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tych lub innych zagadnień, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami: Kontakt – amavat®

Zespół amavat®

Jesteśmy niezależnym członkiem HLB. THE GLOBAL ADVISORY AND ACCOUNTING NETWORK.

Niniejsza publikacja ma charakter niewiążącej informacji i służy ogólnym celom informacyjnym. Przedstawione informacje nie stanowią doradztwa prawnego, podatkowego ani w zakresie zarządzania, jak również nie zastępują indywidualnego doradztwa. Przy opracowaniu niniejszej publikacji dołożono należytej staranności, jednak bez przejęcia odpowiedzialności za prawidłowość, aktualność i kompletność prezentowanych informacji. Treści w niej zawarte nie stanowią samodzielnej podstawy do działania i nie mogą zastąpić konkretnego doradztwa w indywidualnej sprawie. Odpowiedzialność autorów lub amavat® jest wyłączona. W razie potrzeby uzyskania wiążącej opinii prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Treść niniejszej publikacji stanowi własność intelektualną amavat® lub firm partnerskich i podlega ochronie z tytułu praw autorskich. Osoby korzystające z tych informacji mogą pobierać, drukować i kopiować treść publikacji wyłącznie na własne potrzeby.

Archiwum